O firmie

Szanowni Państwo.

Sadzonki, które produkujemy pochodzą nie tylko z elitarnych plantacji naszych zachodnich partnerów, ale również z własnych wyselekcjonowanych mateczników (selekcja negatywna) oraz z firmy partnerskich.

Pragnąc dostarczyć najwyższej jakości sadzonki chryzantem co roku w 100% wymieniamy nasze mateczniki. Wiemy jak bardzo jest to ważne w utrzymaniu stabilności kwiatów.

Podstawą dobrej odmiany jest nie tylko powtarzanie cech genetycznych podczas kwitnienia, ale również jej zdrowotność, o która dbamy wyjątkowo solidnie po przez kontrolę mateczników i zabezpieczanie ich środkami grzybobójczymi i owadobójczymi, a najnowsze metody kontroli nawadniania i nawożenia roślin przy pomocy systemu komputerowego, stwarzają optymalne warunki dla wzrostu roślin matecznych. 

 Dbając o środowisko naturalne korzystamy z wody w obiegu zamkniętym (produkcja na stołach uprawowych), oraz jako jedyna firma w tej części Europy doświetlamy rośliny w okresie zimowo-wiosennym najnowszymi lampami typu LED, holenderskiej firmy Philips - która jest liderem w produkcji oświetlenia dla sektora hortii.

Duże znaczenie dla uprawy chryzantemy ma również sposób ukorzeniania sadzonek w multipletach otrzymujemy sadzonkę wydoniczkowaną z dobrze ukształtowanym systemem korzeniowym, co gwarantuje przyjęcie sadzonki nawet w najbardziej nie korzystnych warunkach atmosferycznych.

Ważnym elementem jest również transport młodych roślin. Małe dostawy realizujemy pakując sadzonki do woreczków foliowych, a następnie w kartony (do 800 szt.). Większe ilości dostarczamy albo na palecie (w multiplatach po 104 szt.) lub na wózkach CC. Szczególnie polecamy dwa ostatnie sposoby dostawy. Zapewniają one najlepszą jakość transportu. 

Cały rok jesteśmy do Państwa dyspozycji w kwestii produkcji, ochrony, dokarmiania roślin. Zachęcamy do kontaktu. 

Życzymy sukcesów w uprawie!

Aniela i Andrzej Kłaksadzonki_chryzantem

sadzonki_chryzantem_1

sadzonki_chryzantem_2